Check out my first novel, midnight's simulacra!
Noctua: Difference between revisions
From dankwiki
Line 45: | Line 45: | ||
{|class="wikitable sortable" | {|class="wikitable sortable" | ||
! Model !! RPM !! dB(A) !! Color !! Comments | ! Model !! RPM !! dB(A) !! Color !! Comments | ||
|- | |||
| NF-A12x25 PWM || 2000 || 22.6 || Brown || 4-pin PWM | |||
|- | |||
| NF-A12x25 FLX || 2000 || 22.6 || Brown || 3-pin | |||
|- | |||
| NF-A12x25 ULN || 1200 || 12.1 || Brown || 3-pin | |||
|- | |||
| NF-A12x25 5V PWM || 1900 || 21.4 || Brown || 4-pin PWM | |||
|- | |||
| NF-A12x25 5V || 1900 || 21.4 || Brown || 3-pin | |||
|- | |||
| NF-A12x15 PWM || 1850 || 23.9 || Brown || 4-pin PWM | |||
|- | |||
| NF-A12x15 FLX || 1850 || 23.9 || Brown || 3-pin | |||
|- | |||
| NF-F12 PWM || 1500 || 22.4 || Brown || 4-pin PWM | |||
|- | |||
| NF-F12 5V PWM || 1500 || 22.4 || Brown || 4-pin PWM | |||
|- | |||
| NF-F12 5V || 1500 || 22.4 || Brown || 3-pin | |||
|- | |- | ||
| NF-F12 chromax.black.swap || 1500 || 22.4 || Black || NA-SAVP1 corners<br/>4-pin PWM | | NF-F12 chromax.black.swap || 1500 || 22.4 || Black || NA-SAVP1 corners<br/>4-pin PWM | ||
Line 51: | Line 71: | ||
|- | |- | ||
| NF-F12 iPPC-3000 || 750–3000 || 43.5 || Black || 4-pin PWM | | NF-F12 iPPC-3000 || 750–3000 || 43.5 || Black || 4-pin PWM | ||
|- | |||
| NF-S12A PWM || 1200 || 17.8 || Brown || 4-pin PWM | |||
|- | |||
| NF-S12A FLX || 1200 || 17.8 || Brown || 3-pin | |||
|- | |||
| NF-S12A ULN || 800 || 8.6 || Brown || 3-pin | |||
|- | |- | ||
|} | |} |